Breadcrumbs a seo

Breadcrumbs czyli forma nawigacji używana na stronach internetowych, której celem jest umożliwienie użytkownikowi śledzenie aktualnej lokalizacji w obrębie witryny. Breadcrumbs najczęściej zlokalizowane są poziomo u góry strony. Odzwierciedlają strukturę serwisu linkując do nadrzędnych podstron witryny..W SEO stanowią pozytywny aspekt linkowania wewnętrznego i warto je stosować.

Stosowanie breadcrumbs seo może zarówno ułatwić poruszanie się po witrynie robotom Google, jak i użytkownikom. Przede wszystkim dzięki nim, użytkownicy mogą łatwiej zrozumieć układ witryny. Ścieżka jest widoczna i pokazuje powiązania między poszczególnymi elementami. Użytkownik może swobodnie przemieszczać się w obrębie naszej strony. Dodatkowo korzystanie z nawigacji okruszkowej przez użytkownika jest dobrowolne. Jeżeli nie chce ich używać nie jest do tego zobligowany, a umieszczone u góry strony nie przeszkadzają mu w poruszaniu się po witrynie. Dzięki okruszkom użytkownik może poruszać się po witrynie znacznie szybciej. Po prostu skanuje ścieżkę i wybiera stronę, która w danej chwili najbardziej mu odpowiada.

 

Jak obecność popularnych okruszków wpływa na pozycjonowanie strony www?

Ścieżka nawigacyjna pokazuje poszczególne elementy następujące po sobie. Każdy z nich jest klikalny, dzięki czemu można łatwo przechodzić między nimi. Nawigację okruszkową można spotkać w obrębie konkretnej strony internetowej, ale także w wynikach wyszukiwania. Jeżeli zadbamy o dodanie nawigacji, sprawimy że sposób wyświetlania będzie atrakcyjny. Nawigacja wskazuje na słowa kluczowe, które określają witrynę, co pomaga zrozumieć wyszukiwarce jak różne strony są ze sobą powiązane.

 

Breadcrumbs jako narzędzie wzbogaca interfejs użytkownika, pomaga w sytuacji gdy witryna ma złożoną hierarchię, ale też pomaga zrozumieć wyszukiwarce wewnętrzną strukturę witryny. Dodatkowo nawigacja okruszkowa jest dobrym narzędziem do linkowania wewnętrznego. Dzięki jej zastosowaniu możemy wzmocnić i polepszyć wewnętrzną strukturę linków witryny i zapewnić kontekstowe połączenie z innymi pokrewnymi stronami.

Nawigacja okruszkowa może przyczynić się również do zmniejszenia współczynnika odrzuceń. Dzięki temu nawet jeżeli użytkownik trafi na stronę produktu będzie mógł pozostać na naszej stronie i zobaczyć inne produkty korzystając właśnie z tej nawigacji. Jest to lepsze rozwiązanie w przypadku jeżeli dana strona nie spełni oczekiwać użytkownika. Pozostaje on wtedy dalej w obrębie naszej witryny, a nie wraca do wyników wyszukiwania.